Attention! Luxury!

Nie pamiętam kiedy ostatni raz piłam szampana o godzinie piętnastej. To pewnie dlatego, że nigdy wcześniej nie piłam szampana o godzinie piętnastej. Mój pierwszy raz miał miejsce na Concept Club Summer. Za tą egzotycznie brzmiącą nazwą kryje się impreza barazniano-wystawiennicza. Takie Wzory III, tylko na większym wypasie. Drogie meble, ekskluzywne ubrania, DJ za konsolą, a na stołach mini-burgery, miętowy mus, wytrawne babeczki dekorowane fiołkami oraz rzeczony szampan.

Wśród tak wykwintnego cateringu i naprawdę drogich mebli czułam się co najmniej jak bohaterka serialu Gossip Girl (team Blair!). Iluzja byłaby pełna, gdyby nie to, że na imprezę dotarłam idąc po czerwonym dywanie rozłożonym na nierównym asfalcie ulicy Burakowskiej, gdzie całe Summer zamieszanie się odbywało.

Nie to, że narzekam. Atmosfera imprezy była świetna. Całość została zorganizowana z pełnym profesjonalizmem i niewyszukaną elegancją. Do tego stopnia, że nawet od oglądania żakardowych poduch kęsy jedzenia nie próbowały mi stawać w gardle. Splendor wysokogatunkowych tkanin, klasyczne modele kanap i zachowawczych kredensów czy przeszklonych witryn, znane marki (np. Laura Ashley), kiecki po tysiąc złotych i wazy stylizowane na starochińskie (Galeria Karowa), a na dokładkę zagraniczne albumy o sztuce, modzie i stylu życia (Super Salon). Była nawet moja nowa miłość, czyli mięsista sofa Nuvola. Wystarczyło jednak wyjść na zewnątrz, zaczerpnąć świeżego powietrza z kieliszkiem szampana w dłoni by usłyszeć pędzący po Rondzie Radosława tramwaj. Z kolei wyjrzenie za winkiel groziło przypomnieniem sobie, że jesteśmy na tyłach pierwszego gargamela polskiej architektury współczesnej – słynnego budynku restauracji „Czarny Kot”.

Nie piszę tego jako zarzutu. Bo to Polska właśnie. Tak… Polska jest jak cebula. Nie, nie że śmierdzi. Ma warstwy. A docenianie sposobu w jaki potrafią się one całkowicie od czapy przenikać powinno być oficjalnie ogłoszone nowym rodzajem patriotyzmu.

A teraz kilka słit foć z imprezy.

DSC06299

DSC06301

DSC06310

DSC06296

DSC06307

DSC06327

DSC06321

DSC06332

cropped-temp-1

 

 

 

Ania Diduch

aniks.miks@gmail.com

Reklamy

2 responses to “Attention! Luxury!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s