Photo reportage: Wzory w Ogrodzie in Królikarnia, Warsaw

Wzory w Ogrodzie to plenerowa odmiana targów Wzory organizowanych od trzech lat w Warszawie. W niedzielę 7 września odbyła się ich druga edycja (pierwsza miała miejsce w czerwcu bierzącego roku).

[For English scroll down]

O ile indoorowa wersja targów, które odwiedziłam w maju, nie przypadła mi do gustu, tak w niedzielę wyszłam z Królikarni pozytywnie zaskoczona. Na imprezie panowała niezobowiązująca, piknikowa atmosfera, sprzyjająca spontanicznym zakupom wszelkiego rodzaju dodatków do wyposażenia wnętrz. Asortyment stoisk w zdecydowanej większości składał się z drobnych elementów typu ceramika, lampy, tekstylia oraz meble, które można by uznać za, zgodnie z tytułem imprezy – ogrodowe. Były więc lekkie składane krzesła i stoliki z impregnowanych drewnianych pieńków (Gdel) a także plastikowe stołki w neonowych kolorach (Outlab). Były blaszane regały (Koncept Design) i fotele z syntetycznej żywicy na metalowych nóżkach (bardzo gustowny projekt firmy Strefa Kurzu). Na stoiskach nie dominował żaden konkretny styl, była to raczej rzetelna przekrojówka przez wszystkie aktualne mody zaczynając od retro, poprzez industrial, a na shabby i prowansalskim kończąc. Jak na plenerową imprezę przystało, na Wzorach w Ogrodzie pojawiły się także kwiaty – głównie wiele odmian wrzosów. To właśnie one wraz z lnianymi, utrzymanymi w surowych szarościach wyrobami Agaty Melerskiej czy fiolerowymi i kremowymi naczyniami w stylu prowansalskim na stoisku Lawendowego Kredensu symbolicznie przypominały o tym, że mimo wakacyjnej pogody, zaczęła się już jednak jesień.

Wzory w Ogrodzie odbyły się w ramach Wawa Design Festiwalu, który potrwa do niedzieli 14 września. Jakie inne wystawy i imprezy planujecie jeszcze odwiedzić? Jeśli nie mieliście okazji zdecydować to koniecznie zajrzyjcie na stronę festiwalu na facebooku, o tutaj.

BeFunky_w1.jpg BeFunky_w2.jpg

BeFunky_w3.jpg

BeFunky_w4.jpg BeFunky_w7.jpg BeFunky_w8.jpg

BeFunky_DSC08399.jpgBeFunky_w11.jpg BeFunky_w12.jpg BeFunky_w14.jpg BeFunky_w17.jpg BeFunky_w22.jpg

BeFunky_DSC08409.jpg BeFunky_DSC08412.jpg BeFunky_DSC08416.jpg BeFunky_w21.jpg

***

Wzory in Garden is an outdoor version of the Wzory fair held in Warsaw. Last Sunday (7th of September) I had a pleasure to visit its second edition (first was organized in July this year). I have to say, I didn’t like what I saw at the indoor version of Wzory in May this year. But on Sunday, I was truly, positively surprised. The weather along with the relaxing atmosphere was very enjoyable and supported a casual futniture and decoration purchases. Accordingly to the title of the fair the products looked somehow like could be used in garden or for a picnic. I saw folding chairs and tables made of stumps (by Gdel) next to colorful plastic stools (by Outlab). Tin bookcases (by Koncept Design) and chairs made of synthetic resin with metal legs (by strefakurzu.pl). There was no specific pattern to the styles. I would say it was a fair overview of the current fashions: from retro and vintage, through industrial, ending with shabby and provansal. There was also few flower stands, most of them showing heathers. All that, along with linen pillows by Agata Melerska and violet cups from Lawendowy Kredens was a symbolic reminder of the upcomming autumn.

Wzory in Garden were organized as a part of Wawa Design Festival 2014. The fair lasts till September the 14th. What other attractions from their rich program you plan on visiting? Let me know in the comments below and do not forget to check out their facebook page for more infos.

Reklamy

One response to “Photo reportage: Wzory w Ogrodzie in Królikarnia, Warsaw

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s